Jak se dostat z dluhů

Hlavní stránka / Osobní bankrot / Jak se dostat z dluhů

Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám!

Napsali jsme pro Vás přehledný návod, jak se dostat z dluhů. Mít dluhy určitě není ostuda. V životě se ale může stát, že dojde ke změně situace a dluhy přerostou přes hlavu. Naštěstí existují legální způsoby, jak se z dluhů dostat. Dali jsme dohromady 7 tipů, jak řešit oddlužení.

 

Potřebuji se dostat z dluhů!

 

V první řadě je potřeba si uvědomit vážnost situace a zkusit vyhledat pomoc. To, že čtete tento článek je dobrým znamením k tomu, že svojí špatnou finanční situaci chcete řešit. Pojďme se tedy společně podívat na řešení oddlužení.

 1. Vyhlaste osobní bankrot s jednou měsíční splátkou bez úroků a vymáhání
 2. Uskromněte se a zkuste snížit svoje výdaje
 3. Komunikujte se svými věřiteli a pokuste se jim svoji situaci vysvětlit
 4. Svěřte se o dluzích svojí rodině nebo známým
 5. Konsolidujte všechny půjčky do jedné s nižším úrokem
 6. Dále si nepůjčujte a prodejte zbytný majetek
 7. Všechny ušetřené peníze dávejte na mimořádné splátky
 

Všechno se to snadno napíše, než pak udělá. Toho jsme si vědomi. Dostat se z dluhů je daleko těžší než si dluhy vytvořit. Věřte, že na to nejste sami. Kontaktujte našeho odborníka z Vašeho okolí a projednejte Vaší situaci na konzultaci zdarma.

Jak se nejlépe zbavit dluhů?

Pokud máte více věřitelů a víte, že nemůžete splácet všem včas, nejlepším řešením, jak se zbavit všech dluhů je insolvence. Ta totiž přináší dlužníkovi výhody, které žádné jiné oddlužení nabídnout nemůže. Lidé se zbavují dluhů osobní bankrotem kvůli následujícím důvodům:

Jasně, insolvence není pro každého. Je nutné splnit podmínky pro osobní bankrot a následně respektovat průběh celého oddlužení. Jedná se o populární cestu, jak se nejlépe dostat z dluhů. Žádat mohou fyzické osoby, OSVČ, důchodci nebo ženy na mateřské.

Jak začít splácet dluhy?

Začít dluhy splácet je potřeba co nejdříve. Vyhnete se tak velkým úrokům z prodlení. Nejprve si udělejte seznam všech Vašich dluhů a přiřaďte výši aktuálního zůstatku. Potom začněte komunikovat s věřiteli a sdělte jim Vaší situaci. Je pravděpodobné, že se nesetkáte s pochopením, ale i přes to, to zkuste.

V případě úspěchu si zkuste domluvit mírnější splátkový kalendář, který by odpovídal Vašim současným příjmům. V každém případě se snažte obětovat větší část Vašeho příjmu na splátky závazkům. Občas chybí motivace, proč začít splácet dluhy. Dělejte to kvůli lepšímu spaní a klidu bez otravného volání vymahačů. Čím dříve začnete, tím dříve skončíte bez dluhů.

Jak mám žít s dluhy?

S dluhy se dát žít vcelku normálně. Musíte chodit do práce, jíst, spát a na nějaký ten relax se stejně čas najde. Přes to všechno se asi shodneme na tom, že je lepší dluhy nemít. Existuje návod, jak máte žít s dluhy:

 • Odpusťte si výdaje na zbytečnosti
 • Začněte se stravovat doma a omezte návštěvu restaurací
 • Dejte sbohem alkoholu a cigaretám
 • Najděte si druhý zdroj příjmu
 • Urvěte si nějaký čas pouze pro sebe, v životě zábava chybět nesmí
 

Získané peníze navíc posílejte na mimořádné splátky. Život bez dluhů Vám bude stále blíž. Až se Vám to povede, vzpomeňte si, jaký to byl strašný zážitek. Do stejné situace se znovu dostat nechcete a neopakujte svoje předchozí chyby.

Závěrem

Dostat se z dluhů je fuška. Nenechte se odradit hned na začátku a zkuste některý z výše uvedených tipů. Určitě nepropadejte depresi a zkuste vyhledat pomoc například z Vašeho okolí. Neřešte vytloukání klínu klínem. Využijte legálních forem oddlužení. Doporučujeme bezplatnou konzultaci s odborníkem na finanční zdraví občanů České republiky.

Mohlo by Vás zajímat

Možnosti

Oddlužnění je vhodné zvažovat ve chvíli předlužení, což znamená situaci, kdy nejste schopni pokračovat v původním domluveném splácení s věřiteli. Úpadek či hr...

Doporučení

Rychlé splacení dluhů je snem asi každého, kdo dluhy má. Naštěstí existují způsoby, jak si splácení urychlit. Přečtěte si v tomto článku, jak rychle splatit dluh...

Průvodce

K insolvenci je potřeba splňovat podmínky insolvenčního řízení a pro sepsání přihlášky do oddlužení je nutné připravit si potřebné podklady. Při vyhlášení o...