Jak se zbavit dluhů

Hlavní stránka / Dluhová poradna / Jak se zbavit dluhů

Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám!

Pojďme se společně podívat, jak se dá zbavit dluhů. Některé možnosti oddlužení dokážou okamžitě zastavit vymáhání a úročení. Dokonce se dá zbavit všech exekucí najednou. Níže jsou uvedené možnosti, které Vám snad pomohou k životu bez dluhů.

 

Potřebuji se zbavit dluhů

1. Insolvence neboli osobní bankrot

První velmi účinnou cestou k lepší finanční budoucnosti je insolvence. Pokud máte více závazků, které nezvládáte splácet, může být právě insolvence možností, jak se zbavit dluhů legálně a kompletně. Ano, tato forma oddlužení není pro každého, ale může přinést zajímavé benefity:

  • Pouze jedna splátka
  • Bez úroků, penále, odměn exekutorům
  • Je možné část dluhu odpustit
  • Zákonem určená délka splácení
 

Po splnění podmínek je možné požádat soud o osobní bankrot. Jedná se o velmi populární formu, jak se dluhů zbavit. Další výhodou je i fakt, že během insolvence není možné tvořit další dluhy. To vše přispívá k vytouženému cíli s normální finanční situací.

2. Konsolidace

Vyjděte z koloběhu vytloukání půjčky půjčkou a vyhněte se nebankovním organizacím, které Vám půjčí za každé situace, ale o to s větším úrokem. Právě vysoké úroky dělají z dluhů velmi špatné sluhy. V případě, že ještě nemáte exekuce, ale potřebujete se zbavit vícero dluhů najednou, zkuste se zeptat na konsolidaci v bance. Ta může pomoci zmírnit tlak z mnoha půjček:

Konsolidace dluhů je mnohem přehlednější varianta, jak se zbavit dluhů. Důležité je, mít raději vyšší splátku a kratší délku splácení. V celkovém součtu totiž na úrocích uhradíte menší částku a Váš dluh nemusí být tak vysoký.

3. Zvýšení příjmů a snížení výdajů

Teď ta horší část. Dluhů se zbavíte tak, že navýšíte příjmy o další zaměstnání, brigádu či přivýdělek z podnikání. Tyto příjmy navíc použijete na vyšší splátky, než jste měly doposud. Souběžně s tím se pokuste snížit svoje životní výdaje. Právě ušetřené peníze používejte na mimořádné splátky věřitelům. Návod, jak něco málo ušetřit může vypadat také takto:

  1. Zbavte se pojistek, bez kterých se obejdete
  2. Stravujte se doma a nakupujte v potraviny v akcích
  3. Snižte své nároky na dovolenou a uskromněte se
  4. Zvažte levnější bydlení
  5. Alkohol a cigarety? Však vy víte!
 

Lehce se to čte, ale hůře realizuje. Důležité je mít systém a toho se držet. Dluhů se tak zbavíte rychleji. Pokud vlastníte nějaké věci, které již dlouhou dobu nepotřebujete nebo nevyužíváte, prostě je prodejte. Jednorázový příjem z prodeje majetku je také fajn a zkrátí Vám splátkové kalendáře.

Bonus

Pokud jen trošku můžete, sdělte svůj problém rodině. Podstata rodiny je totiž vzájemná podpora a pomoc. Každý dělá chyby a někdo i vícekrát za jeden den. V případě, že patříte k těm šťastnějším, zbaví Vás dluhů rodina. My víme, dlužit rodině nemusí být o nic lepší, a dokonce to může narušit mezilidské vztahy. Proto opatrně a s maximální zodpovědností. Toto je pouze doporučení, které lze zkusit. Je na každém z Vás, jak se s dluhy vyrovnáte. V každém případě se začněte zbavovat dluhů co možná nejdříve.

Mohlo by Vás zajímat

Možnosti

Oddlužnění je vhodné zvažovat ve chvíli předlužení, což znamená situaci, kdy nejste schopni pokračovat v původním domluveném splácení s věřiteli. Úpadek či hr...

Doporučení

Rychlé splacení dluhů je snem asi každého, kdo dluhy má. Naštěstí existují způsoby, jak si splácení urychlit. Přečtěte si v tomto článku, jak rychle splatit dluh...

Průvodce

K insolvenci je potřeba splňovat podmínky insolvenčního řízení a pro sepsání přihlášky do oddlužení je nutné připravit si potřebné podklady. Při vyhlášení o...