Oddlužení důchodců

Hlavní stránka / Oddlužení / Oddlužení důchodců

Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám!

Oddlužení invalidních důchodců je zkráceno na dobu splácení maximálně 3 roky. Rychlejší insolvence platí pro II. a III. stupeň invalidního důchodu. Starobní důchodci mají nárok na kratší osobní bankrot automaticky ze zákona. Výhoda insolvence důchodce je v minimální výši splátky kolem 2 500,- měsíčně.

 

Potřebuji oddlužit jako důchodce!

 

Nejprve si přečtěte, jaké podmínky musíte jako důchodce pro oddlužení splňovat. Podobně jako u všech ostatních je nutné mít minimálně dva věřitele. To znamená, že budete dlužit alespoň dvěma institucím či osobám. Dále je nutné minimálně jeden měsíc nesplácet Vaše dluhy.

Výhody pro důchodce

Pokud zvažujete oddlužení jako invalidní či starobní důchodce, pravděpodobně se budete zajímat o výhody, které Vám insolvence nabídne. Mezi ty nejpopulárnější patří:

 • Minimální výše celkové splátky cca 2 500,- měsíčně
 • Konec vymáhání exekutora a inkasních agentur
 • Stop úrokům, nákladům na vymáhání a penále
 • Maximální délka trvání oddlužení pro důchodce 3 roky
 • Reálná možnost prominutí velké části dluhu
 

Stačí mít dostatečně vysoký důchod nebo dárce a tyto výhody lze čerpat po celou dobu insolvenčního řízení. Všechny závazky se sjednotí a umořují se pouze jednou měsíční splátkou. Její výše se může odvíjet od výše starobního nebo invalidního důchodu.

Co je potřeba si připravit?

Doporučujeme řešit insolvenci důchodců osobně. Vyberte si některou pobočku ve Vašem regionu a domluvte si osobní schůzku. Pan advokát Vám vše vysvětlí a vypracujeme Vám v případě zájmu přihlášku do osobního bankrotu. Na osobní jednání si s sebou vezměte:

 1. Důchodový výměr
 2. Smlouvy k úvěru, upomínky nebo exekuční příkazy
 3. Výpis z trestního rejstříku, který Vám zařídí na České poště

Vše ostatní zařídíme my. Na základě rozhovoru a dané situace doporučíme vhodnou formu oddlužení invalidních nebo starobních důchodců. Úprava insolvenčního zákona pohlíží na důchodce jako na zranitelnější osoby a nabízí jim nově osobní bankrot za nejlepších podmínek.

Srážky z důchodu v insolvenci

Během insolvence je splátka srážena z důchodu dlužníka, kterému musí zůstávat nezabavitelné minimum. To se neustále zvyšuje v reakci na rostoucí náklady na život. Pokud invalidní nebo starobní důchodce ještě během osobního bankrotu pracuje, mohou být srážky vykonávány také z toho přijmu. Oddlužení důchodců je dokonce možné v případě, že jsou oba manželé. V takových případech lze využít zkrácené insolvence manželů, kde je pro oba pouze jedna měsíční srážka.

Jak tedy postupovat?

Pro oddlužení invalidních důchodců postupujte následovně:

 1. Vyplňte Vaše tel. číslo ve formuláři na těchto stránkách
 2. Vyčkejte většinou pár minut, než Vás náš odborník kontaktuje
 3. Popište mu situaci a domluvte si osobní schůzku
 4. Projděte společně možnosti oddlužení důchodců
 5. Nechte se zastupovat po celou dobu trvání insolvence

Stejný postup platí pro všechny ostatní, kdo potřebují vyřešit svoje dluhy. Problematikou osobních bankrotů důchodců se zabýváme již řadu let. Za tu dobu se nám podařilo pomoci několika předluženým lidem, kteří si již nevěděli rady. Jsme tu také pro Vás!

Mohlo by Vás zajímat

Možnosti

Oddlužnění je vhodné zvažovat ve chvíli předlužení, což znamená situaci, kdy nejste schopni pokračovat v původním domluveném splácení s věřiteli. Úpadek či hr...

Doporučení

Rychlé splacení dluhů je snem asi každého, kdo dluhy má. Naštěstí existují způsoby, jak si splácení urychlit. Přečtěte si v tomto článku, jak rychle splatit dluh...

Průvodce

K insolvenci je potřeba splňovat podmínky insolvenčního řízení a pro sepsání přihlášky do oddlužení je nutné připravit si potřebné podklady. Při vyhlášení o...