Jak se zbavit exekuce

Hlavní stránka / Exekuce / Jak se zbavit exekuce

Zanechte nám na sebe kontakt, ozveme se Vám!

Zbavit se exekucí je přání statisíců Čechů. My Vám přinášíme podrobný návod, jak se exekucí zbavit, včetně praktických tipů a rad již oddlužených klientů. Řešením může být insolvence, která Vás zbaví exekucí a ostatního vymáhání. Zároveň můžete mít dluhy sloučené do jedné měsíční splátky bez úročení.

 

Potřebuji se zbavit exekucí

 

Nyní se pojďme podrobněji podívat na praktické rady, která Vám s exekučním vymáháním pomohou. Obecně existují tři tipy, jak exekuci zastavit. První je splacení dluhu. To se lehce píše, ale často hůře realizuje. Proto je zde druhá možnost. Ukončit jednání exekutora jde také v případě neoprávněné exekuce, kdy lze podat návrh na zastavení. Třetí varianta je osobní bankrot, který Vás zbaví exekucí jednou pro vždy a má následující výhody:

  • Konec exekucí
  • Stop úročení
  • Jedna splátka
  • Odpuštění části dluhu
  • Limit pro délku splácení
 

Je důležité zmínit, že zvolený postup velmi záleží na konkrétní situaci dlužníka. Rozhodnutí, jakou formou bude oddlužení řešit je pouze na něm. Zvažte všechny možnosti a dobře se informujte, než učiníte další krok.

 

Zbavit se exekuce může být složitý proces, a to zejména v závislosti na vaší konkrétní situaci a zemi, ve které se nacházíte. Je důležité si uvědomit, že tento návod má pouze informativní charakter a neměl by nahradit právní radu od kvalifikovaného právního experta. Exekuce jsou často záležitostí komplikovanou a vyžadují komplexní právní postup.

7 tipů, jak se zbavit exekuce

1. Kontaktujte advokátní kancelář

Nejdůležitějším krokem při řešení exekuce je konzultace s právním odborníkem. Advokát vám poskytne důležité informace a poradí vám s konkrétní situací. Volejte na výše uvedené číslo nebo využijte kontaktní formulář. Brzy se Vám ozveme!

2. Zjistěte, co vám bylo exekučně zabaveno

Mějte přehled o tom, co bylo exekutorem zabaveno. To vám umožní lépe plánovat kroky k řešení situace. Zjistěte také, zda máte srážky ze mzdy či blokaci na bankovním účtu. Dohledejte veškeré informace k Vaším exekucím.

3. Zkuste se dohodnout s věřitelem

V některých případech můžete se svým věřitelem vyjednat dohodu o splacení dluhu, což by mohlo vést k zastavení exekuce. Mluvte s věřitelem a zkuste najít řešení, které by bylo pro obě strany přijatelné.

4. Zjistěte, zda máte nárok na osvobození od exekuce

V některých případech mohou být některé vaše majetkové položky nebo příjmy osvobozeny od exekuce. Právník vám může pomoci s tímto procesem.

5. Podání návrhu na zastavení exekuce

Jestli máte důkazy o tom, že exekuce je neoprávněná nebo nezákonná, můžete podat návrh na zastavení exekuce soudní cestou. Právník vám pomůže s přípravou tohoto návrhu.

6. Splacení dluhu

Pokud máte prostředky na splacení dluhu, můžete tak učinit, což povede k zastavení exekuce. Dejte si ale pozor, aby byl dluh uhrazen v plné výši.

7. Insolvenční návrh

Můžete také podat insolvenční návrh, který vám může umožnit začít znovu bez tíhy dluhů. To je komplexní právní postup a vyžaduje právní pomoc. Zjistěte, zda splňujete podmínky a zda by byla pro Vás insolvence výhodná.

Jak předcházet exekuci?

Předcházení exekuci je vždy lepší než se jí snažit později zbavit. Zde je několik kroků, které vám mohou pomoci předcházet exekuci:

Pravidelně sledujte své finance

Mějte přehled o svých příjmech a výdajích. Veďte si rozpočet, který vám pomůže plánovat a řídit své finance.

Šetřete a vytvářejte si nouzový fond

Mějte něco na účtu pro případ nečekaných událostí, jako jsou ztráta zaměstnání, zdravotní problémy nebo nepředvídané výdaje. Tím snížíte riziko zadlužení.

Plaťte své dluhy včas

Důsledné a včasné placení účtů a dluhů je klíčem k udržení dobrého úvěrového skóre a zabráněním exekuci.

Komunikujte s věřiteli

Pokud máte potíže s platbou dluhů, nevyhýbejte se komunikaci s věřiteli. Mluvte s nimi o své situaci a zkuste dojednat dohodu o restrukturalizaci dluhu nebo o splátkovém plánu.

Vyhýbejte se zadlužování na vysoké úrokové sazby

Vyhněte se úvěrům s vysokými úrokovými sazbami, protože to může vést k nadměrnému zadlužení.

Investujte do vzdělání a dovednost

Zlepšením svých dovedností a vzdělání můžete zvýšit vaše příjmy a budoucí pracovní příležitosti.

Zajistěte si pojištění

Mějte pojištění, které vás ochrání v případě nemoci, úrazu nebo jiných nepředvídaných událostí.

Vyhněte se zbytečným výdajům

Analyzujte své výdaje a eliminujte zbytečné výdaje, které mohou přispívat k finančním potížím.

Konstantně pracujte na své finanční gramotnosti

Získejte znalosti o osobních financích, investicích a dluhovém řízení.

Vytvořte si dlouhodobý finanční plán

Stanovte si dlouhodobé cíle a plán, jak jich dosáhnout. Tím snížíte riziko finančních potíží a exekucí.

Předcházení exekuci vyžaduje pečlivé plánování a zodpovědnost v oblasti financí. Pokud se ocitnete v tíživé finanční situaci, konzultace s finančním poradcem nebo právním expertem může být klíčová pro nalezení nejlepšího řešení.

Jak se zbavit exekuce na plat?

Zbavit se exekuční srážky ze mzdy lze po dohodě s exekutorem o jiné formě úhrady dluhu. Vyjednat takové podmínky ale nemusí být vždy snadné. Zbavit se exekuce na plat jde také po dvou letech, kdy příjem nepobíráte nebo máte jeho výši velmi nízkou.

Exekuční srážky ze mzdy jsou postup, při kterém exekutor nebo soud nařídí zaměstnavateli srážet určitou částku ze mzdy dlužníka a odeslat ji věřiteli, který má nárok na tento dluh. Tato procedura je často využívána, pokud dlužník nedodržuje své finanční závazky vůči věřiteli a nebylo dosaženo dohody o splátkovém plánu.

Fungování exekuční srážky ze mzdy

1. Exekutorský titul:

Exekuční srážky ze mzdy obvykle následují po vydání exekutorského titulu. Exekutor nebo soud rozhodne, že dlužník má neuhrazený dluh vůči věřiteli a že má být prováděna srážka z mzdy.

2. Oznámení zaměstnavateli:

Exekutor nebo soud pošle oznámení zaměstnavateli dlužníka, které nařizuje srážku určité částky z mzdy dlužníka. Tato částka je stanovena na základě exekutorského rozhodnutí.

3. Srážka ze mzdy:

Zaměstnavatel je povinen srážet stanovenou částku ze mzdy dlužníka a odesílat ji exekutorovi nebo soudnímu úřadu. Tato částka je poté převedena věřiteli k úhradě dluhu.

4. Limitace srážek:

V mnoha jurisdikcích existují zákony, které stanovují maximální výši srážek z mzdy. Tyto zákony mají za účelem chránit dlužníka před nadměrnými srážkami, které by mohly způsobit finanční problémy.

5. Sledování a dozor:

Exekuční srážky ze mzdy jsou pravidelné a budou pokračovat, dokud není dluh úplně splacen. Dlužník je povinen sledovat, zda srážky probíhají správně a zda je zůstatek dluhu stále vysoký.

Pokud jste se ocitli v exekuci a máte vůli špatnou finanční situaci řešit, jsme tu pro Vás. Naše advokátní kancelář je Vám k dispozici a nabízíme kompletní právní služby spojené s oddlužením.

Mohlo by Vás zajímat

Návod

Zjistěte, jak vyhlásit insolvenci rychle a především správně. Zde najdete přesný návod, jak postupovat v případě, že potřebujete vyřešit svoje dluhy insolvencí. ...

Poradna

Přežít dluhy zvládnete za pomoci dluhové poradny. Naštěstí existují způsoby oddlužení, které Vám pomohou přečkat finanční tíseň. První krok ale vždy začíná...

Změny v oddlužení

Insolvence pro rok 2025 prošla změnami, které dlužníkovi umožní kompletní oddlužení za maximálně 3 roky. Byla také zrušena hranice úhrady 30 % pro osvobození od zb...